2014. június 12.

Napi 10 perc az üde gerincért!

Gondold át a mai napod! Milyen igénybevételnek volt kitéve a gerinced? Sietünk a munkába, táska a vállunkon. Egész nap ülünk, cipekedünk haza a boltból hazafelé. Ha stressz ér minket, felhúzzuk a vállunkat. Estére jól esne egy masszázs, ugye? Ha viszont aktívan szeretnéd tartani a gerincoszlopod, szánj rá napi 10 percet.

Íme egy gyakorlat: 

-Térdelőtámaszból indulj, csukló a váll alatt
-Nyújtsd hátra az egyik lábad, majd az ellenkező karod hátra
-Érintsd össze a könyöködet és a térded, gömbölyítsd a hátadat
- 3 sorozatot csinálj 10 ismétléssel oldalanként 








A sorozatok között tégy be egy statikus gyakorlatot, mely has- és hátizom is egyben:

- Térdelőtámaszból indulj!Fej ne lógjon!
- Emeld meg a tested a talajtól pár centire és tartsd ki a pozíciót
- Ha tudod, tarts így magad 30 másodpercig

Jöhet a pihenés!Szép estét!

2014. június 2.

Egyensúlyban önmagunkkal

Jó ha tudod, hogy nem csak azért kell mozognod, hogy csinos legyél, hanem főként az egészségedért! A szép alakot csak ajándékba kapja az, aki az egészségéért tesz. A szervezet hálás mindenért, amit érte teszel.



Energiafelvétel-energialeadás. Ez a kulcsa mindennek!

Számos tanulmány megállapította, hogy az elhízás járványszerű terjedése világjelenség, az új évezred egyik nagy kihívása. 
A táplálékfelvétel növekedésével az energia-leadás csökkenésével a zsírszövet mennyisége nő, fokozódik a zsírok raktározása, kialakul az elhízás. Az elhízás variációi közül különösen veszélyes az u.n. almatípusú hasi (viscerális) elhízás, ahol a zsírsejtek nagyság és számbeli változása mellett változik a sejtek funkciója. Az ilyen típusú túlsúly szerves része lesz az u.n. metabolikus szindrómának, amely a szervezet komplett anyagcsere zavarát jelenti.
Az energia-egyensúlyt, - amelyet a normális anyagcsere folyamatok irányítanak, - a genetikai tényezők mellett jelentősen befolyásolja a táplálkozás és a rendszeres fizikai aktivitás.

Aktívan az egészségedért!

Az elhízás mellett a szív- és érrendszeri betegségek, az idegrendszeri és pszichiátriai elváltozások, megelőzésében és kezelésében a rendszeres mozgástevékenységnek aktív szerepe van. A fizikai aktivitás javítja a központi idegrendszeri szabályozást. A külső és belső pszichés és idegi terheléseket a rendszeresen edzett szervezet jobban tűri. Kialakul egy általános adaptáció, ami együtt jár az életmód előnyös változásával. Megváltozik a hormontermelő rendszer kapacitása is. Javul a szervezet oxigénellátása és az anyagcsere gazdaságosabbá válik. Mindezek együttesen a mozgatórendszer aktivitását is előnyösen befolyásolják.


Hajrá, égesd a zsírt!

Sokan azt gondolják, hogy majd a "rázógépek", kozmetikai kenőcsök, kezelések zsírégető hatásuk miatt segítenek a fogyásban. Ez tévedés! Ezek NEM ÉGETNEK semmiféle zsírt! 
A zsírégetés egy folyamat és nem helyi kezelés. 
A szervezeted az aktivitás során először a  szénhidrátokból nyeri az energiát, tehát az első kb. 20 percben zsírról még szó sincsen. Ha leküzdötted az első akadályokat, 20 perc után közepes intenzitáson végzett mozgással a zsírraktárak is megmozdulnak. 40 perc mozgásra tehát minimum szükséged van heti 4 vagy 5x, hogy eredményt érj el. 

Mi a jó kombináció a siker érdekében?

A legegyszerűbb a futás, vagy tempós séta kombinálva erősítő gyakorlatokkal. A legegyszerűbb erősítés pedig a saját testsúllyal végzett gyakorlatsorozatok.

Ha pedig meguntad a guggolásokat és a fekvőtámaszt, gyere el Pilates órára, ahol számos alternatíva vár, hogyan bővítsd a repertoárodat! 
Megjegyzésként a fentebb említett két gyakorlat szuperhatékony, csak tudni kell miként is használd! :-)